Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie

za zgodą osób zainteresowanych.

Ks. ProboszczKs. Proboszczks. Henryk Osora urodził się 11 lipca 1958 roku w Brzeźnicy pod Dębicą. Do szkół uczęszczał w Woli Mieleckiej i w Mielcu. Egzamin dojrzałości złożył w Technikum Mechanicznym w Mielcu. Po maturze podjął pracę w zakładach WSK - Mielec (Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego). Po kilku latach wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie gdzie przygotowywał się do kapłaństwa. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk abpa Jerzego Ablewicza 25 maja 1986 r. w Katedrze Tarnowskiej.

Święcenia kapłańskie

Jego pierwszą placówką duszpasterską był pod mielecki Rzochów, później został przeniesiony do Kolbuszowej. Kolejne lata kapłańskiego życia, ks. Henryk poświęcił pracy na Ukrainie. Posługiwał w Murafie (Morachwa), w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Murafa leży w rejonie szarogrodzkim obwodu winnickiego, w strukturze kościelnej należy do diecezji kamienieckiej.

Po pięciu latach wrócił do diecezji i podjął pracę jako wikariusz w Gromniku i Luszowicach.

W 2006 roku został mianowany proboszczem parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego w Librantowej. Już w naszej parafii świętowaliśmy 25-lecie kapłaństwa ks. Proboszcza.

Jubileusz 25-lecia kapłaństwa Ks. Proboszcza!