Parafialny Oddział Caritas

Parafialny Oddział Caritas mimo skromnych środków stara się pomagać ubogim, potrzebującym i nieść pomoc duchową ludziom chorym. W celu skuteczniejszego działania na rzecz najuboższych przy parafii z okazji odpustu parafialnego sprzedawane są chlebki św.Brata Alberta Chmielowskiego. W szczególnym okresie Wielkanocy, przedstawiciele Parafialnego oddziału Caritas wręczają paczki żywnościowe potrzebującym rodzinom. Parafialny Caritas zajmuje się także rozprowadzaniem świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, baranków, paschalików wielkanocnych.

Patronalne Święto Caritas przypada w II Niedzielę Wielkanocną, obchodzoną w całym Kościele, jako Święto Bożego Miłosierdzia.