Róże Różańcowe parafii Librantowa

«Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca». (Jan Paweł II)

Róże Różańcowe są grupami modlitewnymi. Każda róża posiada 20 osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek Różańca, połączony z rozważaniem jednej z tajemnic. Choć każdy z członków „ Żywego Różańca″ stanowi pewnego rodzaju małą wspólnotę modlitwy, w tej wspólnocie poszczególne intencje stają się wspólne. W pierwsze niedziele miesiąca odbywają się zmiany tajemnic różańcowych po Mszy Św. o 8.30