Decyzję o budowie dzwonnicy podjęła Rada Parafialna pod koniec 2002 r. Projekt "budowlany" wykonał mgr inż. Paweł Dygoń z Nowego Sącza, zaś projekt budowlano - konstrukcyjny" mgr inż. Bogusław Sokal. Po zatwierdzeniu projektów przez Kurię Diecezjalną oraz Urząd Gminy w Chełmcu (26 V 2003 r.) rozpoczęto budowę, która trwała do września 2003 r. Dzwony wykonała ludwisarnia Felczyńskich z Gliwic. Dzwonnicę wraz z dzwonami poświęcił uroczyście 28 X 2003 r. ks. bp ordynariusz Wiktor Skworc.

Bp. Wiktor Skworc dokonuje poświęcenia dzwonnicy i dzwonówBp. Wiktor Skworc dokonuje poświęcenia dzwonnicy i dzwonów

Imiona dzwonów:

1. Jezu ufam Tobie - "Bóg bogaty w miłosierdzie"

2. św. Brat Albert - "Bądź dobry jak chleb"

3. Maryja - "Bądź nam Matką w każdy czas"

4. św. Stanisław

Dzwony galeria