Pomoc duszpasterska

ks. dr Grzegorz Kiełbasa – urodzony 13 października 1980 roku w Nowym Sączu. W latach 1987-1995 uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Królowej Polskiej. Natomiast w latach 1995-1999 uczęszczał do II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. Po zdaniu egzaminu dojrzałości wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dnia 21 maja 2005 roku z rąk ks. Biskupa Wiktora Skworca przyjął święcenia kapłańskie. Pierwszą jego parafią była parafia pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Pilźnie, gdzie pełni funkcję wikariusza w latach 2005-2008.

Z dniem 1 września 2008 roku został prefektem Zespołu Szkół Katolickich w Nowym Sączu, gdzie do tej pory pełni tę funkcję. Natomiast od 1 września 2013 roku pełni także funkcję dyrektora Katolickiego Przedszkola Niepublicznego im. Świętej Rodziny w Nowym Sączu.

Od 2020 r. został skierowany jako pomoc duszpasterska do parafii pod wezwaniem św. Brata Alberta Chmielowskiego w Librantowej.

Po pięciu latach wrócił do diecezji i podjął pracę jako wikariusz w Gromniku i Luszowicach.

W 2006 roku został mianowany proboszczem parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego w Librantowej. Już w naszej parafii świętowaliśmy 25-lecie kapłaństwa ks. Proboszcza.

Jubileusz 25-lecia kapłaństwa Ks. Proboszcza!

Jego pierwszą placówką duszpasterską był pod mielecki Rzochów, później został przeniesiony do Kolbuszowej. Kolejne lata kapłańskiego życia, ks. Henryk poświęcił pracy na Ukrainie. Posługiwał w Murafie (Morachwa), w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Murafa leży w rejonie szarogrodzkim obwodu winnickiego, w strukturze kościelnej należy do diecezji kamienieckiej.

Święcenia kapłańskie ks. Proboszcza

Msza prymicyjna ks. Proboszcza

ks. Henryk Osora urodził się 11 lipca 1958 roku w Brzeźnicy pod Dębicą. Do szkół uczęszczał w Woli Mieleckiej i w Mielcu. Egzamin dojrzałości złożył w Technikum Mechanicznym w Mielcu. Po maturze podjął pracę w zakładach WSK - Mielec (Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego). Po kilku latach wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie gdzie przygotowywał się do kapłaństwa. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk abpa Jerzego Ablewicza 25 maja 1986 r. w Katedrze Tarnowskiej.

Święcenia kapłańskie