ks. Henryk Osora urodził się 11 lipca 1958 roku w Brzeźnicy pod Dębicą. Do szkół uczęszczał w Woli Mieleckiej i w Mielcu. Egzamin dojrzałości złożył w Technikum Mechanicznym w Mielcu. Po maturze podjął pracę w zakładach WSK - Mielec (Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego). Po kilku latach wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie gdzie przygotowywał się do kapłaństwa. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk abpa Jerzego Ablewicza 25 maja 1986 r. w Katedrze Tarnowskiej.

Święcenia kapłańskie

Święcenia kapłańskie ks. Proboszcza

Msza prymicyjna ks. Proboszcza

Jego pierwszą placówką duszpasterską był pod mielecki Rzochów, później został przeniesiony do Kolbuszowej. Kolejne lata kapłańskiego życia, ks. Henryk poświęcił pracy na Ukrainie. Posługiwał w Murafie (Morachwa), w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Murafa leży w rejonie szarogrodzkim obwodu winnickiego, w strukturze kościelnej należy do diecezji kamienieckiej.

Po pięciu latach wrócił do diecezji i podjął pracę jako wikariusz w Gromniku i Luszowicach.

W 2006 roku został mianowany proboszczem parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego w Librantowej. Już w naszej parafii świętowaliśmy 25-lecie kapłaństwa ks. Proboszcza.

Jubileusz 25-lecia kapłaństwa Ks. Proboszcza!