Program Rekolekcji

Librantowa - 10.03 - 13.03.2024 r.

• Niedziela /10.03./ - Rozpoczęcie

• Godz.  8.30 - Msza św. z nauką ogólną

• Godz. 10.45 - Msza św. z nauka ogólną

• Godz. 15.00 - Gorzkie Żale i Msza św.

• Poniedziałek /11.03./

• Godz. 9.30 - Nauka dla klas V, VI,VII i VIII

• Godz. 11.00 - Nauka dla pozostałych klas

• Godz. 15.00 - Msza św. i nauka dla chorych

• Godz. 18.00 - Msza św. z nauka ogólną

• Wtorek/12.03./ - Dzień Pokuty

• Godz. 9.30 - Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla klas. V, VI,VII i VIII

• Godz. 11.00 - Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla pozostałych klas

• Spowiedź św. - od godz. 15.00 - 18.00

• Przerwa w spowiedzi od godz. 16.30 - 17.00

• Godz. 18.00 - Msza św. z nauką ogólną

• Środa /13.03./ - Zakończenie - odpust zupełny

• Godz. 9.30 - Msza św. nauka dla wszystkich klas

• Godz. 18.00 - Msza św. z nauka ogólną

"Nawet za chmurne deszczowe dni, za wszystko Panie dziękuję Ci". Słowa tej znanej piosenki religijnej dobrze oddają nastrój pielgrzymów, którzy 5 sierpnia szli w pielgrzymce do Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w

Podziękowanie

Wsparcie i pomoc są miernikiem wiary w drugiego człowieka. I nie tylko chodzi tu o      materialny wyraz, ale przede wszystkim ten ludzki, oparty na życzliwości, dobroci, a często zwykłym uśmiechem.

Szanowni mieszkańcy Librantowa oraz wszyscy dobroczyńcy, ogromnie dziękujemy za każdą pomoc, która dotarła do nas po czerwcowych wydarzeniach. Dała nam mnóstwo siły i wiary, że wszystko wróci do normy i będzie dobrze. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, którzy wsparli nas w tych trudnych chwilach, a w szczególności.

• ks. Proboszczowi

• ks. Biskupowi

• p. Radnemu Markowi Porębie, Iwonie Kantor

• Radzie Sołeckiej i Sołtysowi

• władzą gminy Chełmiec

• stowarzyszeniu „Horyzont”, firmie OPOKA-BUT, PRESS-BUT, Zbigniewowi Basta

• wszystkim grupom parafialnym

• Straży Pożarnej z Librantowej i innych miejscowości

• Paniom które dbały o posiłki dla pracujących

• za każde „ręce do pracy”, które były tak potrzebne

• naszym rodzinom i znajomym, którzy jak zwykle nie zawiedli

Pamiętamy o Was w modlitwie i wierzymy, że okazane dobro wróci do wszystkich, którzy nieśli pomoc poszkodowanym.

„Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie. Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody, wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.”

Mieszkańcy Wisyn, Małej Wsi i pozostałych poszkodowanych domostw.

24 maja br. przypada siódma rocznica śmierci ks. Stanisława Łabędźia. Przypominamy jego biografię i kapłańską służbę, jako pierwszego długoletniego proboszcza naszej parafii. Urodził się 23 marca 1936 roku w Lichwinie,
Papież przełomów, myśliciel i filozof, człowiek kultury i sztuki, poeta i aktor, miłośnik gór, człowiek pokoju i dialogu, niestrudzony pielgrzym, inspirator przemian na świecie, mistyk, człowiek wiary – JAN PAWEŁ

Rok 2020 został ogłoszony rokiem św. Jana Pawła II. Dokładnie 18 maja obchodzić będziemy 100. rocznicę Jego urodzin. Z tej okazji Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie przygotował hymn w hołdzie papieżowi o wymownym tytule „Nie zastąpi Ciebie nikt”.

Do nagrania utworu zaproszeni zostali wybitni artyści polskiej sceny muzycznej: Kasia Moś, Dorota Osińska, Natalia Rubiś, Wojciech Cugowski, Marek Piekarczyk, Mateusz Ziółko. Muzykę, do słów Marka Dutkiewicza, skomponował Romuald Lipko - jeden z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich dziesięcioleci.

Prapremiera teledysku a zarazem oficjalne otwarcie obchodów 100. rocznicy urodzin papieża miały miejsce 4 stycznia 2020 w Operze Krakowskiej podczas XI Kolędowania z Janem Pawłem II. Organizatorzy wierzą, że utwór stanie się prawdziwym hymnem 2020 roku.

- Mamy nadzieję, że ten utwór, który został napisany specjalnie z okazji tej rocznicy będzie śpiewany przez wszystkich Polaków - powiedziała Agata Szuta - Dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej

To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrot