To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrot

Rok 2020 został ogłoszony rokiem św. Jana Pawła II. Dokładnie 18 maja obchodzić będziemy 100. rocznicę Jego urodzin. Z tej okazji Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie przygotował hymn w hołdzie papieżowi o wymownym tytule „Nie zastąpi Ciebie nikt”.

Do nagrania utworu zaproszeni zostali wybitni artyści polskiej sceny muzycznej: Kasia Moś, Dorota Osińska, Natalia Rubiś, Wojciech Cugowski, Marek Piekarczyk, Mateusz Ziółko. Muzykę, do słów Marka Dutkiewicza, skomponował Romuald Lipko - jeden z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich dziesięcioleci.

Prapremiera teledysku a zarazem oficjalne otwarcie obchodów 100. rocznicy urodzin papieża miały miejsce 4 stycznia 2020 w Operze Krakowskiej podczas XI Kolędowania z Janem Pawłem II. Organizatorzy wierzą, że utwór stanie się prawdziwym hymnem 2020 roku.

- Mamy nadzieję, że ten utwór, który został napisany specjalnie z okazji tej rocznicy będzie śpiewany przez wszystkich Polaków - powiedziała Agata Szuta - Dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej

09 kwietnia 2020
VI Kazanie Pasyjne Być sprawiedliwym człowiekiem [VII i VIII Boże
31 marca 2020
V Kazanie Pasyjne Jezus – Dobry Pasterz ludzkiej miłości [VI

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Alberta Chmielowskiego

Bank Spółdzielczy 05 8589 0006 0210 0250 4646 0001

24 maja 2020
24 maja br. przypada czwarta rocznica śmierci ks. Stanisława Łabędźia. Przypominamy jego biografię i kapłańską służbę, jako pierwszego długoletniego proboszcza naszej parafii. Urodził się 23 marca 1936 roku w Lichwinie,
15 maja 2020
Papież przełomów, myśliciel i filozof, człowiek kultury i sztuki, poeta i aktor, miłośnik gór, człowiek pokoju i dialogu, niestrudzony pielgrzym, inspirator przemian na świecie, mistyk, człowiek wiary – JAN PAWEŁ

"Gwiazda, która wskazała kolebkę nowo narodzonego Zbawiciela, od dwudziestu już wieków świeci cudownie na nieboskłonie chrześcijaństwa. Mogą się buntować narody i ludy sprzysięgać przeciwko Bogu i przeciw Jego Mesjaszowi; podczas burz ludzkiego świata gwiazda nie znała, nie zna znać nie będzie zachodu: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość należą do niej . Ona napomina, aby nigdy nie rozpaczać. Ona świeci ponad ludami nawet wtedy, kiedy na ziemi, jakby na oceanie huczącym od burzy, kłębią się głębokie nurty, niosąc spustoszenie i nędzę. Jej światło to światło pokrzepienia, nadziei, niezachwianej wiary, życia i pewności ostatecznego triumfu Zbawiciela, światło rozlewające się jako strumień zbawienia, w pokoju wewnętrznym i w chwale, dla tych wszystkich, którzy podniesieni do nadprzyrodzonego porządku łaski, otrzymują moc stania się synami Bożym: ponieważ z Boga zostali zrodzeni". Papież Pius XII Orędzie na Boże Narodzenie 1941 roku

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego świętowania Narodzenia Pańskiego, które przynosi umocnienie wiary, nadziei i miłości. Jezus nieustannie przychodzi do nas ukryty pod postacią Białej Hostii aby w trudnym czasie epidemii, niepokojów i lęku rozjaśnić naszą codzienność blaskiem Swojej Obecności. Niech odkrywanie tej Bożej Obecności w naszym życiu, naszych domach i rodzinach będzie siłą do pokonywania wszelkich trudności, nadzieją na lepsze jutro oraz odkrywaniem niezwykłego daru, jakim jest drugi człowiek.

Niech Bóg Wam błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami.

Ks. Proboszcz wraz z Ks. Krzysztofem, Ks. Grzegorzem