Parafia św. Brata Alberta w Librantowej

 

Porządek Mszy św: Niedziela i Święta 8.30, 10.45, 16.00

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

TRANSMISJA NA ŻYWO

   Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu – 29.11.2020 r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Nowy Rok Liturgiczny Adwentem, który jest czasem oczekiwania na przyjście Pana. Czekamy na powtórne przyjście Pana Jezusa na ziemię a równocześnie chcemy dobrze przygotować się na przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Dlatego też zachęcam wszystkich do licznego udziału w Roratach. Roraty będą rano we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6.30, a w poniedziałek, środę i w piątek o godz. 17.00. Dzieci niech przychodzą z lampionami.

 2. Jutro święto św. Andrzeja, Apostoła, w środę o godz. 16.40 Nowenna do MBNP, w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapł., od godz. 23.00 do 24.00 czuwanie z Panem Jezusem w Ogrojcu przed Najśw. Sakramentem. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

 3. Spowiedź w poniedziałek od godz. 16. 00 klasy IV, V, wtorek klasy VI i VII , środa klasa VIII . Wyjazd do chorych w piątek o godz. 9.00…

 4. Opłatki wigilijne poświęcone w kościele, przy stoliku na prasę ofiara dla P. Organisty.

 5. Za tydzień można będzie nabyć świece wigilijne, ofiara 6 zł. małe i 17 zł. duże, ofiara przeznaczona na Wigilijny Fundusz Pomocy Dzieciom. Można składać ofiarę na ogrzewanie kościoła / 60 zł./

 6. Spotkania:

        Czwartek - godz. 17.00 klasa VIII wraz z Rodzicami…

        Katechezy transmitowane z kościoła/ klasa III, III i VIII/ 

 1. Podziękowanie za pracę P. Mirosławowi Kamińskiemu, Wiesławowi i Mateuszowi Mazurkiewicz , za ofiarę na cele liturgiczne i sprzątanie R. P. Rosiek 51 i Grędziak 92. Za tydzień troskę o naszą świątynię powierza się Parafianom z numerów 41a i 41b.

 2. W „Gościu Niedzielnym” i „ Niedzieli” ciekawe artykuły. „ Gość Niedzielny z kalendarzem na rok 2021.

Ogłoszenia parafialne

34 Niedziela zwykła - 22.11.2020 r. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj jest ostatnia niedziela roku kościelnego, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, przed Najśw. Sakramentem odmawiamy Akt uznania Chrystusa za naszego Króla i Pana, patronalne święto LSO i Akcji Katolickiej.

 2. We wtorek wspomnienie św. Andrzeja Dung - Lac, kapł. i Towarzyszy męczenników, w środę o godz. 16.40 Nowenna do MBNP. W sobotę 11 r. święceń biskupich Ordynariusza naszej diecezji ks. bpa Andrzeja Jeża.

 3. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok kościelny. Rodzice niech postarają się o lampiony dla dzieci…

 4. Bóg zapłać za ofiarę na cele liturgiczne, kwiaty i sprzątanie R. P. Totoś, Aleksander i Ruchała. Za tydzień troskę o świątynie powierza się Parafianom z numerów 51 i 92. W drugą niedzielę grudnia 13 grudnia zbieramy na ogrzewanie kościoła ofiara 60 zł.

 5. Ze względów sanitarnych Pan Organista nie będzie chodził w tym roku po domach z opłatkami wigilijnymi, dlatego od najbliższej niedzieli i dwie w grudniu po Mszach świętych, będzie możliwość nabycia opłatków, składając ofiarę za jego całoroczne granie w kościele…

 6. „ Gość Niedzielny” i „ Niedziela” ciekawe artykuły…

 7. Spotkania:

Wtorek - godz. 18.00 Zespół Synodalny

Katechezy transmitowane z kościoła/ klasa III, III i VIII/

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Alberta Chmielowskiego

Bank Spółdzielczy 05 8589 0006 0210 0250 4646 0001