Parafia św. Brata Alberta w Librantowej

 

Porządek Mszy św: Niedziela i Święta 8.30, 10.45, 16.00

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

TRANSMISJA NA ŻYWO

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13 CZERWCA 2021 r.

 1. Przeżywamy 11 Niedzielę zwykłą.

 2. W imieniu ks. Proboszcza i własnym bardzo serdecznie dziękuję za udział i organizację w procesjach w Oktawie Bożego Ciała. Podziękowania kierujemy w stronę: p. Leszka Najducha, organisty oraz pań, które prowadziły śpiew podczas procesji. Dziękujemy panom, którzy nosili baldachim, paniom, które niosły figury. Dziękujemy: DSM, LSO (ministrantom i lektorom – na czele z Szymonem Rośkiem), dzieciom I-wszo komunijnym; najmłodszym dzieciom sypiącym kwiatami i dzwoniącymi dzwonkami. Dziękujemy rodzicom, że dali świadectwo swojej wiary przyprowadzając w te dni do kościoła swoje dzieci. W sposób szczególny, że tak licznie zgromadziliście się w kościele na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Dziękujemy również rodzinie Państwa Pławeckich za posprzątanie placu kościelnego po skończonych uroczystościach. Dziękujemy Państwu Alicji i Dariuszowi Filip za naprawę nagłośnienia w kościele.

 3. Dziękujemy paniom za wczorajsze sprzątanie kościoła i za złożenie ofiary na cele kościelne rodzinom: Józefy i Jana Zychowicz oraz Sylwii i Marcinowi Michalik.

 4. Za tydzień w niedzielę (20 czerwca 2021 r.) będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona św. Brata Alberta. Prosimy o pomoc w przygotowaniu tych uroczystości. Na Sumę zapraszamy orkiestrę, strażaków, dzieci I-wszo komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami.

 5. W piątek po Mszy świętej wieczornej spotkanie LSO.

 6. Przypominamy, że 22 czerwca 2021 r. (o godz. 14.30) w kościele parafialnym w Wielogłowach odbędzie się bierzmowanie młodzieży z naszej parafii.

 7. W czasie nieobecności ks. proboszcza jestem do Waszej dyspozycji.

 

Ogłoszenia parafialne

10 Niedziela zwykła – 06.06.2021r.

 1. Przeżywamy 10 Niedzielę zwykłą. Od jutra Msze św. popołudniowe o godz. 18.00. Trwa Oktawa Bożego Ciała, w której dziękujemy Panu Jezusowi za Jego obecność w Eucharystii, okażmy miłość do Pana Jezusa uczestnicząc licznie na Mszy św. i procesji.

 2. Jutro wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, kapł. i męcz. , we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w środę Nowenna do MBNP o godz. 17.40.

 3. W czwartek o godz. 18.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała z obrzędem błogosławieństwa dzieci i poświęceniem wianków. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa…, nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 4. W najbliższa niedzielę o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie…

 5. Za dwa tygodnie 20 czerwca będziemy przeżywać Odpust parafialny ku czci św. Alberta naszego Patrona.

 6. Spotkania:

       Wtorek - godz. 17.15 - kandydatki do DSM

 

 1. Bóg zapłać R. P. Chronowskich za nowe kwiaty przy kaplicy cmentarnej, za sprzątanie i ofiarę na cele liturgiczne R. P. Rosiek, Lorek, Bieniek 2 rodz., Wielocha 2 rodz. i Paciorek. Za tydzień prosi się o troskę nad świątynią Parafian z numerów 266 i 203.

 2. Czytamy prasę katolicką…

 

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Alberta Chmielowskiego

Bank Spółdzielczy 05 8589 0006 0210 0250 4646 0001