Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 04.06.2023 r.

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Trójcy Przenajświętszej.

 2. Jutro wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz., w środę bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, kapłana i męcz., w środę Nowenna do MBNP o godz. 17.40.

 3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00, suma o godz. 10.00, po południu godz. 16.00. Po sumie procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Ołtarze: I - posesji P. Bajerskich, przyg. - Caritas, II - przy posesji P. Chronowskich, przyg. - Grupa Biblijna i Grupa św. Brata Alberta, III - przy posesji P. Stanisława Rośka, przyg. - Grupy Matki Bożej z Szensztatu i mieszkańcy, IV - przy krzyżu misyjnym, przyg. - Akcja Katolicka…

 4. Na tę Uroczystość został zaproszony Ks. Bogdan Piotrowski Misjonarz, pracują już ponad 30 lat w Afryce.

 5. Prosi się Radę Parafialną, aby niosła baldachim, chorągiew, dziewczęta z DSM o niesienie feretronów. Zapraszamy Straż i Zespół „Librantowianie”.

 6. Odpust ku czci św. Brata Alberta w niedzielę 18 czerwca. Został zaproszony ze słowem Bożym Ks. Kazimierz Nawalaniec, były Misjonarz z Południowej Afryki.

 7. Za tydzień na Sumie chrzest.

 8. Spotkania:

 • We wtorek o godz. 18.00 zbiórka LSO.

 1. Bóg zapłać za zasadzenie 18 drzewek na skarpie P. Janinie, Kacprowi Krzanowskim, Alicji Filip i Zbigniewowi Halas, za poprzednie sadzenie krzewów na ręce P. Adama Mółki, za nowe kwiaty R.P. Chronowskim, za koszenie trawy na skarpie P. Leszkowi Wastag, za ofiarę na cele liturgiczne, sprzątanie i R. P. Mokrzycki, Szefer i Matusik. O troskę nad świątynią proszeni są parafianie na Boże Ciało spod numerów 363, 340 i 55 na niedzielę Łęka 92, Librantowa 57 i 56.

 2. Czytajmy „ Gościa Niedzielnego” i inne czasopisma…

        

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023 r.

 

 1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny, a czas Komunii wielkanocnej Ks. Biskup przedłużył do Niedzieli Trójcy Świętej…

 2. Jutro święto NMP Matki Kościoła, Msze św. o godz. 7.00. i 17.30. We wtorek wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapł. i męcz. z naszej, w środę święto św. Nawiedzenia NMP, o godz. 17.10 Nowenna do MBNP. Zakończenie nabożeństw majowych. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź od poniedziałku półgodziny przed Mszą św.

 4. W czwartek od godz. 22.00 do 23.00 Adoracja Najśw. Sakramentu.

 5. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 9.00, a po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

 6. W sobotę o godz. 17.30. Różaniec prowadzony przez Grupy Modlitewne Matki Bożej z Szensztatu.

 7. 8 czerwca Boże Ciało – trasa drogą poniżej kościoła w kierunku „Sezamka do kościoła”. Ołtarze: I - przy posesji P. Bajerskich - przyg. Caritas, II - przy posesji P. Chronowskich - przygotowują Grupa Biblijna i św. Brata Alberta, III - koło P. Stanisława Rośka - przyg. Grupa Matki Bożej z Szensztatu i mieszkańcy, IV - przy krzyżu misyjnym - przyg. Akcja Kat.

 8. Odpust ku czci św. Brata Alberta w niedzielę 18 czerwca.

 9. W sobotę 3 czerwca pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Zabawy i Szczepanowa… Wyjazd spod kościoła o godz. 7.30…

 10. Bóg zapłać za pracę na plebanii P. Tadeuszowi Gągorowi, za koszenie trawy na cmentarzu P. Adamowi i Markowi Rośkom, za granit na postument, prace i montaż pomnika P. Jezusa Frasobliwego P. Andrzejowi, Ryszardowi, Halinie, Renacie, Karolinie Najduch i Cezaremu Pałka, za kwiaty na cmentarzu, R. P. Chronowskich, za prace przy skarpie…, za sprzątanie, kwiaty i ofiarę na cele liturgiczne R. P. Benc, Dekier, Ruchała, Słaby i Mółka, za tydzień troskę o świątynię powierza się Parafianom spod numerów 339 i 300.

 11. Czytajmy „ Gościa Niedzielnego” i inne czasopisma…

 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Alberta Chmielowskiego

Bank Spółdzielczy 05 8589 0006 0210 0250 4646 0001

TRANSMISJA NA ŻYWO

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

 

Porządek Mszy św: Niedziela i Święta 8.30, 10.45, 15.45

 

Parafia św. Brata Alberta w Librantowej