Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Alberta Chmielowskiego

Bank Spółdzielczy 05 8589 0006 0210 0250 4646 0001

TRANSMISJA NA ŻYWO

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

 

Porządek Mszy św: Niedziela i Święta 8.30, 10.45, 16.00

 

Parafia św. Brata Alberta w Librantowej

09 stycznia 2020

Ks. Stanisław Łabędź

Ks. kan. Stanisław Łabędź ukończył Seminarium Duchowne w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1962 roku z rąk ks. bpa Jerzego Ablewicza. Jego pierwszą placówką była parafia Szarwark koło Dąbrowy Tarnowskiej. Następnie pełnił posługę wikariusza w Górze Ropczyckiej , Chorzelowie, Słopnicach, Pasierbcu gdzie włączał się aktywnie w budowę sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. W 1982 roku został mianowany proboszczem w Gierczycach koło Bochni. Po 7 latach został przeniesiony do Librantowej, która wraz z przyjściem księdza kanonika Łabędzia stała się samodzielnym rektoratem.

"Pod koniec czerwca 1989 roku na prośbę kilkunastu kolejnych delegacji z Librantowej w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie - o samodzielnego duszpasterza mającego troskę o kościół, Librantowa otrzymała tego duszpasterza w osobie ks. Stanisława Łabędzia. Przybył tutaj z Gierczyc koło Bochni na pierwszą niedzielę lipca 1989 r. Od lipca 1989 r. Librantowa samodzielna. Ordynariusz Diecezji Abp Jerzy Ablewicz odłączył prawnie Librantową od parafii macierzystej Siedlce." /z kroniki parafialnej/

Ks. kanonik Stanisław wykonał wiele prac wokół kościoła i powstającej parafii. Wykończenie kościoła, budowa plebanii, zorganizowanie cmentarza, budowa dzwonnicy to tylko największe dzieła materialne ks. kanonika Stanisława. Jeszcze bardziej troszczył się o duszpasterstwo i kult św. Brata Alberta

Strona z kroniki parafialnej z pieśnią ku czci św. Brata Alberta autorstwa ks. Łabędzia

Duszpasterzował ks. Stanisław w Librantowej 17 lat pozostawiając po sobie wiele ciepłych wspomnień.

 50 lat kapłaństwa ks. Stanisława

Ksiądz kanonik Stanisław zmarł w dniu 24 maja 2016 roku. Trumna z ciałem spoczęła na parafialnym cmentarzu w Librantowej – w parafii w której służył 17 lat.

Msza św. pogrzebowa, przeniesienie na cmentarz