Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Alberta Chmielowskiego

Bank Spółdzielczy 05 8589 0006 0210 0250 4646 0001

TRANSMISJA NA ŻYWO

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

 

Porządek Mszy św: Niedziela i Święta 8.30, 10.45, 16.00

 

Parafia św. Brata Alberta w Librantowej

31 lipca 2023

Sztafeta modlitewna w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II.

 Dna 24 lipca 2023 roku w Parafii pod wezwaniem Świętego Brata Alberta w Librantowej wierni zgromadzili się w ramach sztafety modlitwy w obronie dobrego Imienia Świętego Jana Pawła II zainicjowanej przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej ,w odpowiedzi na ataki wymierzone w osobę Papieża - Polaka. Święty Jan Paweł II od 2018 roku patronuje Akcji Katolickiej dlatego nie możemy milczeć. Musimy bronić godności św. Jana Pawła II.

Sięgnęliśmy do nauczania Papieża. Prezes POAK odczytała katechezę, której tematem była - PRAKTYKA MODLITWY W ŻYCIU KONSEKROWANYM. Po odczytaniu katechezy odmówiliśmy Litanię do Świętego Jana Pawła II. Następnie odbyła się Eucharystia dziękczynna Panu Bogu za osobę Jana Pawła II i Jego dziedzictwo, której przewodniczył ks. Proboszcz Henryk Osora .Po Eucharystii odmówiliśmy wspólnie Różaniec (Tajemnice Radosne).Modlitwy skierowane do Boga ubogaciło wspólnie śpiewane pieśni o naszym Wielkim Papieżu – Polaku pod przewodnictwem Pana Organisty.

Były też modlitwy do Świętego Jana Pawła II, a na zakończenie był odczytany Akt oddania Akcji Katolickiej w Polsce św. Janowi Pawłowi II

Bóg zapłać wszystkim za uczestnictwo i pomoc w organizacji

Prezes POAK Alina Rzepka